»Zdaj pripravljamo trase, kjer bomo pregledovali 100-metrske pasove ob cestah. Tako bi v primeru naslednjega požara imeli gasilci ob cestah zarisano varno območje, da bi lahko gasili tudi v notranjost požara.«
»Policija ob tej priložnosti znova opozarja, kako ravnati ob najdbi neeksplodiranih ubojnih sredstev.«
»Glede na to, da je zagorela tudi vsa podrast, so to idealne okoliščine, da lahko z veliko verjetnostjo odkrijemo še preostala neeksplodirana ubojna sredstva. Tako nas po našem mnenju do marca prihodnje leto čaka zelo zahtevno in obsežno delo.«
»Neeksplodirana ubojna sredstva se sprožijo odvisno od vrste sredstva in njegovega stanja ter poškodovanosti.«
»Najpogosteje nas o najdbah obvestijo delavci, ki eksplozivna sredstva najdejo med gradbenimi deli, na različne bombe pa pogosto naletijo tudi lovci, pohodniki in drugi, ki hodijo v naravo.«
»Podatki kažejo, da obstaja velika verjetnost in možnost, da v Sloveniji naletimo na neeksplodirana ubojna sredstva, ki so nevarna, zato je treba pri najdbi ravnati ustrezno, da morda ne pride do nesreče.«
»Najditeljem svetujemo, naj se omenjenim predmetom ne približujejo, naj mesto najdbe ustrezno označijo in se po poti prihoda odmaknjejo na ustrezno razdaljo ter o najdbi obvestijo na telefonsko številko 113 ali 112.«
»Iskrene čestitke fantoma enote za odstranjevanje neeksplodiranih ubojnih sredstev (NUS), ki jima je nekako po načrtu uspelo odstraniti oba vžigalnika iz te letalske bombe. Tako da nevarnost je mimo, krajani se lahko vrnejo na svoje domove.«
»Največje so nevarne za zelo široko okolico. Najtežje granate so tehtale tudi več kot 500 kilogramov, v njih pa je bilo okoli 60 kilogramov eksploziva.«
»Najpomembneje je, da ko neki občan dobi neeksplodirano sredstvo, ga ne premika ali se ga dotika in pokliče 112, mi bomo opravili svoje delo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju